Патолошка физиологија – Обавештење о почетку изборне наставе на предмету “Молекулске основе болести”

Обавештавају се студенти који су на изборном предмету “Молекулске основе болести”, да ће настава на изборном предмету почети у среду, 21.12.2022 године. Настава ће се одржавати према следећем распореду:

СРЕДА, 21.12.2022. године (семинарска сала Института за патолошку физиологију, др Суботића 9)

16.15 часова Молекулске основе реналних тубулских транспортних поремећаја, проф. др Јелена Нешовић Остојић
17.15 часова Улога ексцитотоксичности у настанку неуродегенеративних болести, проф. др Срђан Лопичић

ЧЕТВРТАК, 22.12.2022. године (вежбаоница А Института за патолошку физиологију, др Суботића 1)

16.15 часова Молекулске основе алкохолне болести јетре, проф. др Татјана Радосављевић
17.15 часова Повезаност атеросклерозе и емфизема плућа – Могућа заштитна улога токоферола у експерименталној атеросклерози и последичном емфизему плућа, проф. др Данијела Вучевић

ПОНЕДЕЉАК, 26.12.2022. године (семинарска сала Института за патолошку физиологију, др Суботића 9)

17.00 часова Поремећаји оксидо-редуктивне равнотеже у настанку респираторних болести, проф. др Снежана Жунић

УТОРАК, 27.12.2022. године (семинарска сала Института за патолошку физиологију, др Суботића 9)

16.15 часова Експериментални тиреоидитис, проф. др Јасна Тодоровић